תעשיית המזון והמשקאות מסעדות וחדרי אוכל – חיטוי קווי ייצור

אם אתם מתחום תעשיית המזון לסוגיה בוודאי אתם מודעים לצורך בשמירה שוטפת על היגיינה.

תעשיית המזוןשמירה על ההיגיינה בתעשיית המזון מצריכה השקעת משאבים רבים בכח אדם, שעות עבודה, חומרי ניקוי והוצאה כספית נכבדת.
לטכנולוגיית ®Odorox – יכולת לסייע בשמירת המזון מחיידקים, הארכת חיי מדף של המוצרים, שמירה על טריות המזון, מניעת התפתחות עובש ופטריות על מזון, פירות, ירקות, וכו׳.

אחד היישומים החשובים ביותר של השימוש במחוללי ההידרוקסילים ®ODOROX במפעלי מזון, הוא בעיקר באזורי המילוי והאריזה של המזון, אילו המקומות הרגישים ביותר לזיהום. פעולת החיטוי של ההידרוקסילים מביאה להקטנה משמעותית של כמות החיידקים, הוירוסים והעובש שבאוויר ועל משטחים וע״י כך מביאה להארכת חיי המדף של המוצרים ולחסכון משמעותי בהוצאות כח אדם, שעות עבודה, חומרי ניקוי וכפועל יוצא מכל אלה הגדלת שורת הרווח.

מפעלים שיוכלו להפיק תועלת מטכנולוגית : ®Odorox מפעלי עיבוד בשר, קצביות, מחלבות, יצרני גבינות, יצור מזון טרי ומצונן, מפעלי סלטים, מפעלי משקאות, יצרני בירה, מפעלי שימורים, עיבוד דגים, יצרני מזון מוכן, יצרני מזון לבע"ח, יצור אבקות חלב, וכל יצרן שמייצר מוצרי מזון בעלי אורך חיי מדף מוגבלים.

השימוש במכשירים מקטין את הצורך בשימוש בכימיקלים לצורכי חיטוי, יכול להביא לחיסכון ניכר בשימוש במים, שמירה על בריאות העובדים, לנטרול ריחות מחדרי ייצור ללא שימוש בחומרים מזיקים אלא אך ורק בטכנולוגיה ירוקה ובטוחה.

טכנולוגיה מאושרת ע"י ה-FDA האמריקאי לחיטוי אוויר ומשטחים מוירוסים וחיידקים גורמי מחלות.

להלן תוצאות קטילת חיידקים ווירוסים.

אם אתם מעוניינים להאריך את חיי המדף של המוצרים שלכם ובאיכות טובה, למנוע התפתחות עובשים או זיהומים להגדיל את שורת הרווח שלכם וניסיתם כבר פתרונות שונים שלא עזרו – פנו אלינו אנחנו נעזור לכם לפתור את הבעיה בקלות, ביעילות וללא שימוש בחומרים כימיים אלא בטכנולגיה ירוקה ובריאה.

Lumps of meat in a container

 

pasted-image-16

לקבלת פרטים נוספים, מלאו:

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

מבקש עוד מידע על

פרטים נוספים